Masz wrażenie, że każdy fotel, na którym siadasz, nie spełnia Twoich oczekiwań, a idąc do sklepu czy przeglądając Internet, zupełnie nie wiesz, czym się kierować w wyborze? Osoby z nadwagą nie muszą być dyskryminowane, wystarczy, że poradzą się odpowiednich specjalistów, którzy dobiorą fotel biurowy idealnie dopasowany do ich ciała.

Fotel dla osób z nadwagą – jakość ma znaczenie!

W SITMO mamy kilka zadań, jednak jedno z ważniejszych jest następujące: chcemy przekonać Cię, żebyś – obojętnie ile ważysz – nie kupował krzesła do pracy przez Internet. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że to się, po prostu, nie sprawdza. Dobór odpowiedniego fotela powinien iść w parze z jego przetestowaniem. Siedzisz w pracy niekiedy tyle samo godzin, ile śpisz, więc jakość, wygoda i zdrowie są w obu przypadkach równie istotne. Często porównujemy dobór odpowiedniego fotela do pracy do zakupu idealnego materaca do spania.

Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą Ci kupić fotel raz a dobrze. Opowiemy Ci też o naszych własnych doświadczeniach. Zapraszamy do lektury!

Xenium od Nowy Styl to fotel biurowy, który spełnia oczekiwania osób z nadwagą. Cechuje go wysoka jakość i trwałe, przemyślane rozwiązania ergonomiczne.

Fotel do pracy, który jest solidny

fotela przez Internet, który tuż po tym, jak usiadł w nim po raz pierwszy, zaczął skrzypieć i się wykrzywiać. Po miesiącu użytkowania przestał się nadawać do czegokolwiek. Zapytaliśmy Pana, na co zwracał uwagę przy zakupie. Odpowiedział, że oczywiście na funkcjonalność i odpowiednie wymiary dla jego wzrostu.

A sprawdzał Pan materiały, z których został wykonany fotel? I czy ma odpowiednie atesty?

Szukałem informacji o materiałach wykonania, na próżno, ale znalazłem adnotację: dopuszczalne maksymalne obciążenie do 150 kg, a ja mam 144! To mnie przekonało.

Nasz klient wpadł w dwie pułapki naraz. Po pierwsze, nie wziął pod uwagę, że materiały mają różną wytrzymałość. To, co dla osoby o przeciętnej wadze jest najczęściej wystarczające, w przypadku osoby z dużą wagą – już niekoniecznie. Po drugie, nieprawidłowo odczytał informacje. Pojawiająca się często adnotacja producentów foteli, podająca dopuszczalne maksymalne obciążenie, nie jest równoznaczna z tym, że fotel mogą swobodnie użytkować osoby cięższe. Wskazuje jedynie, że taką maksymalną wagę wytrzyma fotel w danym momencie.

Osoby z nadwagą powinny być uważniejsze przy zakupie fotela obrotowego. Przede wszystkim powinny weryfikować materiały, z których jest on wykonany i sprawdzać wymiary. W przypadku mechanizmów służących ergonomii – upewniać się czy są one odpowiedniej jakości i trwałości. Już dawno zauważyliśmy, że osoby z nadwagą są dużo bardziej wyczulone na jakość foteli. Naprawdę! Wystarczy, że raz na nie usiądą, a już zauważają, że konstrukcja wydaje się niestabilna, co sugeruje, że siedzisko szybko się wypaczy, a  mechanizmy nie wytrzymają próby czasu.

Do wyboru, do koloru. Krzesło obrotowe Xilium od Nowy Styl nie dość, że jest odpowiednie dla każdej wagi to jeszcze – dzięki szerokim możliwościom konfiguracji – można je swobodnie dopasować do swoich upodobań estetycznych.

Przepis na idealny fotel do pracy w zasięgu ręki!

Jeśli szukasz dla siebie idealnego fotela, który przeznaczony jest dla osób przekraczających wagę 110 kg, najpierw je przetestuj. Siadaj na jednym, drugim, trzecim, bo dopiero wtedy znajdziesz odpowiedź, czy to jest to. Weryfikuj również atesty, a najlepiej idź w takie miejsce, gdzie sprzedawcy już od razu powiedzą, które krzesła są dla Ciebie, dzięki fachowemu doradztwu i umiejętności doboru krzesła pod Klienta.

Szczególną uwagę zwracaj na materiały, z których wykonany jest fotel. Krzyżak? Lepszy będzie aluminiowy, aniżeli plastikowy. Mechanizm synchroniczny, który spójnie reguluje siedzisko i oparcie? Nie wybieraj tych podstawowych, stawiaj na ten trwalszy i lepszej jakości. Siedzisko? Powinno być wykonane z gęstej, zwartej pianki – kiedy na nie siadasz, poczujesz, że jest odporne na nacisk. Zagłówek? Powinien charakteryzować się solidnym połączeniem z oparciem, a nie latać na wszystkie strony.

W showroomie SITMO masz o tyle łatwiej, że my od razu pokażemy Ci modele odpowiednie dla Twojej fizjonomii i wagi. Spośród nich wybierzesz ten, który najbardziej Ci odpowiada.